Czy ostatnio masz problemy ze skupieniem?
Trudniej Ci odłożyć telefon i sięgnąć po książkę?
Stres to Twój wierny towarzysz i nie chce się od Ciebie odczepić?
Rozbiegane myśli zrobiły sobie z Twojej głowy bieżnię?

Znajdź trochę spokoju z mindfulness...

Mindfulness to sposób na zaprzyjaźnienie się z samym sobą i naszymi doświadczeniami.

I to wszystko za 199 zł z dostępem bez limitu czasowego.

Z czego składa się kurs mindfulness:

Wstęp

Powitanie:

Wprowadzenie do kursu oraz do praktyki mindfulness.

Instrukcja

Jak korzystać z kursu:

W tym materiale poznasz w jaki najlepszy sposób praktykować mindfulness oraz jak podejść do kursu, aby wyciągnąć z niego najwięcej jak się da.

Dziennik

Gotowy dziennik:

Przygotowany do wydrukowania i zapisywania wszelkich refleksji po praktyce.

Pigułka

Czym jest mindfulness:

Poznasz na czym polega mindfulness oraz jak poprawnie praktykować uważność. Zaznajomisz się z podstawowymi zasadami funkcjonowania naszego umysłu oraz dowiesz się jak mindfulness może pomóc w radzeniu sobie z własną psychiką.

Lekcja 1

Oddech:

W tej lekcji poznasz podstawową technikę mindfulness, czyli uważne oddychanie.

Lekcja 2

Skanowanie ciała:

W tej lekcji zaznajomisz się z techniką skanowania. Dowiesz się jak na nowo połączyć się ze swoim ciałem.

Lekcja 3

Świadome jedzenie:

Zaznajomisz się z ideą jedzenia w świadomy sposób oraz jak świadomość skierowana na ten element naszego życia może zmienić twoje podejście do jedzenia.

Lekcja 4

Świadome chodzenie:

W tej lekcji zaczniesz stosować praktykę mindfulness w codziennym życiu za pomocą praktyki świadomego chodzenia.

Lekcja 5

Nieformalna praktyka:

Dowiesz się na czym polega praktyka nieformalna. Zaczniesz wprowadzać elementy praktyki mindfulness do codziennych aktywności.

Lekcja 6

Skanowanie ciała cz.2:

Poznasz bardzo wartościową technikę w której zaangażujesz swoją wyobraźnię do złapania lepszego kontaktu ze swoim ciałem.

Lekcja 7

Rozróżnianie myśli, emocji i odczuć:

Skierujesz swoją uwagę na swoje życie wewnętrzne. Zaangażujesz mindfulness do uporządkowania swojego wewnętrznego doświadczenia.

Lekcja 8

Defuzja:

Dowiesz się jak mindfulness może pomóc w radzeniu sobie z trudnymi myślami. Poznasz praktyczną technikę defuzji, która zmienia nasze podejście do negatywnych myśli.

Lekcja 9

Świadomość emocji:

W tej lekcji skierujesz praktykę na swoje życie emocjonalne. Dowiesz się jak mindfulness pomaga w regulowaniu emocji.

Lekcja 10

Świadomość tabela:

W tym ćwiczeniu przyjrzysz się swoim emocjom, myślom i odczuciom, które pojawiają się w trudnych chwilach twojego życia i zastanowisz się jak zmienić utrwalone, nawykowe działanie.

Lekcja 11

Medytacja miłującej dobroci:

W tej lekcji dowiesz się jak ważny w życiu jest element dobroci i współczucia dla siebie jak i dla innych ludzi. Poznasz technikę, która pozwala przećwiczyć ten element w praktyce.

Lekcja 12

Świadomość zmysłów:

Nauczysz się jak w nieoceniający sposób zwracać uwagę na wszystko to, co potrafisz zauważyć za pośrednictwem swoich zmysłów.

Lekcja 13

Akceptacja:

Dowiesz się czym jest prawdziwa akceptacja oraz jak bardzo jest ona istotna w kwestii zdrowego życia i lepszego radzenia sobie ze swoimi myślami i emocjami. Poznasz technikę mindfulness, której głównym celem jest akceptacja.

Lekcja 14

Niewybiórcza uwaga:

Nauczysz się jak zastosować mindfulness we wszystkim, co nas w życiu spotyka. Poznasz technikę, która wykorzystuje wszystkie kluczowe elementy praktyki mindfulness.

Lekcja 15

Słowo na koniec:

Wskazówki odnośnie dalszej praktyki.

I to wszystko za 199 zł z dostępem bez limitu czasowego.

Nazywam się Nikodem Ryś. Zacząłem praktykować jogę i medytację jako nastoletni chłopak. Z czasem odkryłem, że jest to moja pasja. Na studiach psychologicznych odkryłem naukową stronę medytacji i dowiedziałem się o mindfulness, co pozwoliło mi łączyć praktykę z podstawami naukowymi.

Jestem w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Obecnie prowadzę własną praktykę psychoterapeutyczną oraz współpracuję z HearMe prowadząc konsultacje psychologiczne, szkolenia i webinary. W codziennej pracy z klientem bazuję na wszelkich metodach, których skuteczność została zweryfikowana naukowo. Integruję mindfulness z terapią poznawczo-behawioralną.

W wolnych chwilach tworzę psychologiczny kanał edukacyjny na portalu YouTube: Psychologia w kadrze, na którym uzyskałem ponad 2,3 mln wyświetleń.

PAMIĘTAJ!

Mindfulness pomaga w wielu sferach naszego życia, ale nie jest panaceum na wszelkie problemy! Uważność jest świetną techniką pomagającą lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami, czy myślami, ale nigdy nie zastąpi profesjonalnej, zindywidualizowanej pomocy. Jeśli doświadczasz poważnych problemów ze swoim nastrojem, lękiem, swoimi emocjami, miewasz myśli lub tendencje samobójcze, albo jakiekolwiek inne objawy, które sprawiają Ci cierpienie albo utrudniają normalne funkcjonowanie to bezzwłocznie zgłoś się do lekarza/psychologa/psychoterapeuty/psychiatry w swojej okolicy. Specjalista pomoże Ci podjąć decyzję, co dalej zrobić w tej sytuacji i do kogo się zgłosić.

.